Головна » Бізнес » Зовнішня вита пара: надійне рішення для будь-яких умов

Зовнішня вита пара: надійне рішення для будь-яких умов

от Борислав
Зовнішня вита пара

Якщо ви плануєте прокладати локальну мережу, і вона частково пролягатиме на відкритому повітрі, не варто економити на матеріалах. Правильним вибором за таких обставин буде вита пара зовнішня, призначена для роботи в більш суворих умовах, ніж аналогічні моделі для внутрішнього монтажу.

Відмінності зовнішньої витої пари від звичайної

Даний вид витої пари відрізняється від звичайного інтернет-кабелю витривалістю й стійкістю до погодних умов. Ви можете використовувати її в приміщеннях з нестабільним опаленням чи з підвищеною вологістю, під навісом у дворі та просто неба. Вита пара для зовнішніх робіт збереже свої робочі якості, незважаючи на мороз чи аномальну спеку.

Найбільш затребуваний цей вид кабелю в областях, де клімат схильний до різких перепадів температури, а також якому характерні суворі холодні зими.

Де використовується зовнішній кабель для інтернету

Сфера, де застосовується інтернет кабель зовнішній, досить широка. Він підходить для створення локальних мереж для приватних заміських та багатоповерхових квартирних будинків, офісних будівель, готельно-ресторанних комплексів, навчальних закладів, територій промислових підприємств, фермерських господарств тощо.

Монтаж, що його передбачає кабель вита пара зовнішня, мало чим відрізняється від установлення інших видів кабелю у вуличних умовах. Самі технічні характеристики такої витої пари забезпечують надійність та тривалість роботи мережі.

На відміну від внутрішніх моделей, вита пара вулична може бути встановлена як на вулиці, так і в будь-якому приміщенні. Тож вона являє собою універсальний вид кабелю для інтернет-мережі, здатний витримати жорсткі умови експлуатації.

Наскільки надійна зовнішня вита пара

Здатність кабелю протистояти негативним впливам зовнішнього середовища пов’язана з його технічними характеристиками.

Температура повітря

Робоча температура окремих моделей може значно відрізнятися. Серед вуличних витих пар є такі, що працюють за температури від -10 °C до +40 °C і можуть бути встановлені в приміщеннях зі слабкими опаленням.

Для прокладки під відкритим небом знадобляться більш витривалі моделі, в широкому асортименті представлені в інтернет-магазині EServer. Температури, за яких ці зразки зберігають свої робочі якості, можуть сягати -40 °C і +80 °C.

При цьому кабель не потребує додаткового захисту від сонячних променів чи морозу: матеріал зовнішньої оболонки вже служить надійною ізоляцією для дротів та захистом від зовнішнього середовища.

Ураган та просто вітер

Щоб запобігти пошкодженню кабелю поривами вітру й просто провисанню під власною вагою, він оснащується додатковим несучим дротом, виконаним зі сталі. Дріт надає конструкції жорсткості, і завдяки цьому вона служить довго, навіть якщо умови цьому не сприяють.

Слід зауважити, що не кожна вита пара для зовнішніх робіт має несучий дріт, і це не є обов’язковою умовою її тривалої служби. Наприклад, якщо кабель прокладається під землею або монтується уздовж стіни, надання йому жорсткості не потрібне.

Сонячні промені та загроза пожежі

Це ще одна особливість витої пари вуличної — нечутливість до ультрафіолетового випромінювання. Захисний шар, що покриває пари дротів, може бути виконаний з поліетилену чи полівінілхлориду, Обидва матеріали мають вогнетривкі властивості. І хоча їх температура займання різна (в поліетилену це 306 °C, а в ПВХ — більш, ніж 3000 °C), нагріванню під сонячними променями обидва матеріали протистоять відмінно.

Загальні характеристики

Окрім стійкості до зовнішніх умов, важливими залишаються й функціональні можливості, будь це вита пара вулична чи призначена для внутрішнього монтажу.

Ці характеристики відповідають за швидкість та стабільність зв’язку, що забезпечує той чи інший кабель. Саме за ними моделі поділяють на категорії, завдяки чому обрати потрібну стає значно простіше.

Таким чином, купуючи кабель вита пара, слід враховувати його наступні характеристики:

  1. Кількість пар.
  2. Швидкість передачі даних.
  3. Робоча частота.

Серед особливостей, не пов’язаних із категорією, найбільш важливі наступні:

  • Матеріал дротів, який може бути представлений чистою міддю або алюмінієм.
  • Екранування, що буває зовсім відсутнє або присутнє в різних конфігураціях (загальне для всього кабелю, окреме для дротів, загальне у вигляді оплітки й окреме для дротів, виконане з фольги тощо).
  • Площа перерізу кабелю.

Також вдала покупка багато в чому залежить від продавця й постачальників, з якими той працює. Тоді як ринок переповнений неякісним товаром сумнівного походження,  інтернет-магазин EServer пропонує вам купити кабель вита пара для зовнішньої прокладки з сертифікатом якості ДСТУ.

Такий кабель служитиме довго й виправдає всі ваші сподівання.

Схожі публікації
Залишити коментар