Головна » Довідник агронома » Як виростити огірки: поради, сорти та секрети успішного догляду

Як виростити огірки: поради, сорти та секрети успішного догляду

від Борислав
Як виростити огірки

У нашій статті ми розглянемо всі аспекти вирощування огірків, починаючи від підготовки грунту та вибору сортів, закінчуючи доглядом і збором врожаю. Ми поділимося корисними порадами та секретами, які допоможуть вам отримати багатий і здоровий врожай цих популярних овочів. Дізнайтеся про біологічні характеристики огірків, їх історію та практичне використання, а також отримайте вичерпну інформацію про агрономічні особливості їх вирощування. Слідуючи нашим рекомендаціям, ви зможете успішно виростити огірки як на власному городі, так і в теплиці.

Про культуру огірка

Огірок звичайний (Cucumis sativus) належить до родини гарбузових і є одним із найбільш популярних овочів, які вирощуються у теплицях та відкритому грунті. Ця культура має багату історію, яка налічує понад 6 тисяч років. Батьківщиною огірків є тропічні та субтропічні райони Індії та Китаю, де ця рослина досі росте в дикій природі.

Вперше огірки почали культивувати в Гімалаях, а згадки про них знаходять у письменах стародавніх єгиптян. У Біблії огірок згадується як овоч Єгипту (Числа 11:5), а в 200 році до н. е. він був завезений з Персії до Китаю. Назву огірок отримав від грецького слова “агурос”, що означає незрілий, оскільки плоди вживаються в їжу недозрілими.

Біологічні характеристики огірка

Огірок є теплолюбною рослиною. Для його нормального росту потрібна температура 25-27°С. При температурі нижче 15°С розвиток затримується, а при тривалому впливі 8-10°С рослина може загинути. Огірок не переносить морозів, а його молоді сходи особливо чутливі до холоду. Оптимальна температура для цвітіння становить 18-21°С.

Огірок любить вологу. Вологість грунту повинна бути в межах 60-80%, а відносна вологість повітря — 70-80%. Рослина добре реагує на додаткове освітлення, особливо в умовах теплиць.

Стебло огірка п’ятигранне, борозенчасте, опушене. Є сорти з різною довжиною стебла: довгоплетисті, короткоплетисті та середньоплетисті. Листя черешкове, розташоване почергово, з вусиками в пазухах листків. Коренева система стрижнева, проникає в грунт на глибину до 80-120 см.

Огірок є однодомною рослиною, утворює чоловічі і жіночі квітки. Партенокарпічні сорти не потребують запилення і вирощуються в умовах відсутності запилювачів.

Практичне використання огірків

Огірок є однією з найцінніших овочевих культур. Його використовують у свіжому вигляді, він додає свіжості та смаку багатьом стравам. Смак і запах огірків обумовлені наявністю органічних кислот і ефірних масел. Огірки підвищують апетит, сприяють засвоєнню їжі, допомагають у зниженні холестерину і є корисними для тих, хто страждає на ожиріння.

Агрономічні особливості вирощування огірків

Місце для посадки огірків

Огірки можна вирощувати на різних типах грунту, що мають хороший дренаж і аерацію. Найкраще підходять супіщані та легкі суглинки з високим вмістом органічних добрив. Реакція грунту повинна бути нейтральною або слабонейтральною (рН 6,5-7,4). Найвищі врожаї досягаються на добре удобрених родючих ділянках.

Обробіток грунту

Для підготовки грунту ділянку восени перекопують і вносять органічні добрива. Навесні грунт розпушують і вносять мінеральні добрива. Грядки для огірків розміщують на відстані 80 см або 1 м одна від одної. Глибина посадки — близько 2 см, інтервал між ямками — 15 см.

Сівба огірків

Огірки можна вирощувати розсадним і безрозсадним способом. Насіння перед посадкою рекомендується замочити в солоній воді для відбору якісного насіння. Садити огірки слід після того, як мине загроза заморозків і грунт прогріється до +14…+15°С. Розсаду висаджують у віці 2-3 тижнів з 2-3 справжніми листками.

Особливості догляду за огірками

Догляд за огірками включає полив, розпушування грунту, прополку і підживлення. Поливати огірки слід теплою водою ввечері. Важливо уникати утворення кірки на грунті. Добрива вносять 2-3 рази за період вегетації, віддаючи перевагу органічним і мінеральним добривам.

Полив огірків

Огірки потребують регулярного поливу. Найкраще поливати рослини ввечері теплою водою. Важливо не допускати пересихання грунту.

Добрива для огірків

Щоб уникнути хвороби огірків, огірки потребують добрив з високим вмістом азоту, калію і фосфору. Підживлення проводять один раз на десять днів, використовуючи коров’як або аміачну селітру. Під час цвітіння рекомендується додавати калійну сіль і суперфосфат.

Висновок

Огірок — це не тільки улюблений овоч для вживання у свіжому вигляді, але й важлива сільськогосподарська культура, яка вимагає дбайливого догляду. Завдяки правильному вирощуванню та догляду можна отримати високі врожаї смачних та корисних плодів.

Схожі публікації
Залишити коментар