Головна » Корисно » Як правильно писати: «будь ласка» чи «будь-ласка»?

Як правильно писати: «будь ласка» чи «будь-ласка»?

від Борислав
Будь ласка чи будь-ласка: як правильно писати?

У нашій статті ми розглянемо одне з поширених мовних питань: як правильно писати «будь ласка», «будьласка» чи «будь-ласка»? Це питання час від часу виникає у багатьох, тож давай з’ясуємо!

Правильне написання: будь ласка чи будь-ласка?

«Будь ласка» — це вигук, що є етикетною формулою ввічливості. Важливо пам’ятати, що «будь» у цьому випадку не є часткою, яку слід писати через дефіс (наприклад, «будь-хто»), а виступає окремим словом. Саме тому правильне написання — будь ласка, без дефісів і разом.

Запам’ятай правило

Щоб легше запам’ятати це правило, варто пригадати, що вислів «будь ласка» є скороченням від фрази «Будьте ласкаві!». Тому написання цих слів окремо є логічним і правильним з точки зору українського правопису.

Коми та вставна конструкція

Державною будь ласка

Не менш важливим є те, що «будь ласка» в реченні завжди виділяється комами, оскільки це вставна конструкція. Тож не забудь про пунктуацію, коли вживаєш цей вираз у письмових текстах.

Синоніми до «будь ласка»

Щоб урізноманітнити своє мовлення, можна використовувати синоніми: «Будьте ласкаві», «Прошу», «Зроби ласку», «Як твоя ласка».

Висновок

Мовна грамотність є важливою частиною нашої культури та збереження національної ідентичності. Тож говорімо і пишімо правильно!

Схожі публікації
Залишити коментар