Неможливо уявити домашній садок без вишні. Це дерево в числі основних купує для посадки в себе на присадибній території буквально кожен, в кого є власний дім чи дача. Але не всі дотримуються правильних умов, через що стикаються з проблемами: повільним ростом саджанця чи навіть його загибеллю, малою кількістю ягід. Щоб такого не трапилося, варто вміти посадити та доглянути вишню. Це не складно, основних факторів всього 4:
- строки посадки;
- підготовка до посадки;
- особливості посадки;
- догляд.
Розглянемо кожен пункт окремо.
Оптимальні строки посадки
Саджанці вишні краще за все саджати навесні. За таких умов у дерева буде вдосталь часу, аби вкорінитися, стати міцним та витривалим. Але при посадці вишні весною треба врахувати правильний час – грунт має бути прогрітим, а бруньки на дереві ще не повинні розпуститися. В середньому по Україні строки можуть становити від початку до середини квітня.
Восени вишню досвідчені садоводи не радять саджати, оскільки вона може не встигнути укорінитися до морозів. Проте деревце можна купити та прикопати до весни, а вже з настанням тепла – висадити в садку.
Підготовка до посадки
Щоб вишня добре вкорінилася та росла, треба забезпечити три умови:
- нейтральний за рівнем кислотності та добре дренований грунт;
- рівне місце, низина не підійде, дерево не любить застою вологи;
- гарна освітленість.
Якщо на земля має кислий рН, то треба заздалегідь внести вапно на ділянку, де буде рости вишня. Норма становить біля 400 г вапна чи доломітового борошна/м2. Грунт після внесення треба перекопати та додати органічного добрива (компосту, перегною або навозу – десь до 15 кг/м2) чи мінерального (комплекс основних поживних речовин NPK).
Як правильно саджати вишню
Перш за все, слід вибрати місце – до інших дерев відстань має становити мінімум 3 м. Далі можна приступати до основних етапів:
- Формування лунки – вона має бути біля 80 см в діаметрі і до 50 см в глибину.
- По центру ямки формується невелика купа родючої суміші з грунту, перегною, піску.
- Саджанець встановлюється на грунтосуміш, коріння розправляються в сторони.
- Лунка засипається землею і злегка трамбується.
Навколо лунки варто сформувати вал з землі, аби при поливі вода не витікала.
Правила догляду
Загалом, якщо купити якісний посадковий матеріал, то в перші роки вишні не потребують догляду. Замовити такі деревця можна в інтернет-магазині саджанців Посадка – тут є великий вибір сортів різних строків достигання.
Вносити добрива варто вже коли вишня почне давати урожай. Восени додають кислотні та калійні комплекси, а навесні – азотні.
Також для росту та розвитку саджанцям потрібна волога. Поливати їх треба в період вкорінення та після цвітіння, але треба робити це лише за умов посухи, бо вишня не любить сильної вологості. Також періодично варто обрізати гілки, коли виростають більш, ніж на 50 см в довжину. Так можна запобігти загущенності крони, зменшити ризик виникнення захворювань та покращити якість врожаю.