У нашій статті ми розглянемо, що таке штучні водойми, їх види та значення для людини. Ми дізнаємося про водосховища України, ставки та їхнє використання в різних сферах життя.
Що таке штучні водойми?
Штучні водойми — це водойми, створені людиною з метою збереження, накопичення і подальшого використання води. Іншими словами, це місця, куди накопичується вода, і де вона зберігається тривалий час.
Штучні водойми: види
Такі водойми можуть бути різних розмірів, починаючи від невеликих на дачі і закінчуючи великими водосховищами України.
Водосховища
Водосховище — це штучна водойма, призначена для зберігання води і використання її в народному господарстві.Часто-густо вони створюються в долинах річок за допомогою водопідпірних споруд, тоді їх називають річковими водосховищами. Але вони можуть бути і озерними.
Ця вода також використовується для зрошення сільськогосподарських полів, гасіння пожеж, опалення, спортивних та санітарних потреб. Це лише найбільш важливі цілі, а взагалі вода застосовується повсюдно і беруть її саме з водосховищ.
Ставки
Ставок — це штучна водойма, що має площу менше 1 км². І якщо не зважати на розміри, то можна було б сказати, що це ті ж водосховища. Хоча це не завжди так. Дуже часто різницю між ставками і водосховищами відріхняюють в способі їх використання. Так, і ті, і інші, можуть зберігати воду для господарських потреб. Окрім цього, штучні ставки можуть створюватися для розведення риб або водоплавних птахів, для купання, і навіть просто заради краси дому чи дачі.
Висновок
Штучні водойми, якщо і не життєво необхідні людям, то дуже важливі. Фактично, вся вода, яку ми використовуємо, береться саме звідти. Це особливо важливо для великих міст і промислових центрів. Водосховища України виконують важливу роль у забезпеченні населення питною водою, водою для промислових та сільськогосподарських потреб.
Необхідно пам’ятати про важливість збереження чистоти води у водосховищах та річках, адже її ми і будемо споживати. Чим брудніша вода у водосховищі, тим більшу дозу знезаражувальних засобів треба застосувати. Тому важливо дбати про екологію і не забруднювати водні ресурси.