Головна » Корисно » Паркур: мистецтво руху та подолання перешкод

Паркур: мистецтво руху та подолання перешкод

від Борислав
Паркур це

У нашій статті ми розглянемо, що таке паркур і чому він приваблює все більше людей. Це дисципліна, що вимагає не лише фізичної сили, а й швидкості, спритності та здатності долати міські перешкоди найефективнішим способом. Паркур — це більше, ніж спорт, це філософія руху.

Що таке паркур?

Паркур – це сучасна різнобічна дисципліна: треба долати перешкоди міського простору, перестрибувати через поручні, дертися без усяких пристосувань на стіни, стрибати без страховки з однієї будови на іншу. Назва походить від французької parkour («маршрут, дистанція»).

Людей, які захоплюються паркуром, називають трейсерами (від англ. trace – «шлях, маршрут»). Основна мета трейсера – пройти певний маршрут, дістатися з точки А в точку В якомога ефективнішим способом.

Це спорт чи ні?

У низці шкіл Великої Британії елементи паркуру введені на уроках фізкультури. Також у Сполученому Королівстві паркур визнано спортивною дисципліною. Однак це швидше виняток: у переважній більшості країн паркур не визнають як офіційний вид спорту.

Звідки з’явився паркур?

Давид Белль

Давид Белль

Засновником і лідером світового паркур-руху є Давид Белль. Він народився 29 квітня 1973 року в невеликому місті на півночі Франції.

Його батько Раймонд Белль був пожежником і активно практикував так званий «Натуральний метод» руху, заснований Жоржем Ебером перед Першою світовою війною. Він включав у себе розвиток у людині трьох напрямків: сили волі, моральних якостей і фізичної сили. До нової дисципліни входили біг, стрибки, скелелазіння, самооборона, піднімання і метання предметів, еквілібристика, плавання і багато іншого.

Давид намагався брати приклад з батька. Він також займався легкою атлетикою, гімнастикою, бойовими мистецтвами. Згодом це захоплення з дитинства переросло у створення нової дисципліни: паркуру.

«Ямакасі»

Команда «Ямакасі»

Із друзями Давид Белль 1987 року створив команду «Ямакасі», яку вважають першою паркур-командою у світі. Назва запозичена з африканської мови лінгала і перекладається як «сильне тіло». Багато років хлопці тренувалися в місті Ліссе. У процесі і сформувалася нова дисципліна зі своїми елементами, правилами та філософією.

Незабаром команда «Ямакасі» стала дуже популярною і їй запропонували взяти участь у гастролях всесвітньо відомого мюзиклу «Notre-Dame de Paris». Давид Белль і його друг Себастьян Фукан відмовилися, інші члени команди поїхали в турне з артистами.

Популярність паркуру почала швидко зростати, коли на екрани вийшли такі фільми, як «Ямакасі: Нові самураї» і «Ямакасі 2: Діти вітру» за участю членів команди, а також після релізу фільмів «13-й район», «13-й район: Ультиматум» і «13-й район: Цегляні маєтки», у яких знявся вже сам Давид Белль.

Висновок

Популярність паркуру продовжує зростати завдяки фільмам, відео та захопленню молоді екстремальними видами спорту. Незважаючи на те, що в багатьох країнах паркур не визнано офіційним спортом, його філософія та принципи самовдосконалення залишаються центральними для трейсера. Ця дисципліна вчить долати перешкоди як фізично, так і психологічно, відкриваючи нові горизонти можливостей.

Паркур — це не просто рух, це спосіб мислення і життя.
Схожі публікації
Залишити коментар