Головна » Дача, сад, город » Як повторно використовувати кавову гущу для підживлення кімнатних рослин

Як повторно використовувати кавову гущу для підживлення кімнатних рослин

від Борислав
Кавова гуща як добриво для рослин

Чи знали ви, що використану кавову гущу можна переробити на добриво для ваших рослин? Дізнайтеся більше про те, як повторно використовувати ці звичайні кухонні відходи у догляді за рослинами.
Якщо ви любите каву або живете разом з кавоманом, ви, швидше за все, знайомі з кавовою гущею. Але чи знали ви, що можете повторно використовувати ці звичайні кухонні відходи?

Чи корисна кавова гуща для рослин?

Кавова гуща містить кілька ключових поживних речовин, необхідних рослинам, включаючи азот, калій, магній, кальцій та інші мікроелементи. Це все поживні речовини, необхідні рослинам для росту. Кавова гуща особливо багата на азот, що робить її чудовим доповненням до компосту. Крім того, кавова гуща може допомогти поліпшити структуру та водоутримуючу здатність ґрунту. Однак є деякі застереження.

Готові переробляти кавову гущу? Читайте наші поради та підказки про те, як дати кавовій гущі друге життя.

Як використовувати кавову гущу для догляду за рослинами

1. Використовуйте використану кавову гущу замість свіжої.

Існує два типи кавової гущі, які можна використовувати для догляду за вашими рослинами: свіжа кавова гуща або використана кавова гуща. Свіжа кавова гуща – це мелені кавові зерна, які ще не були використані для приготування кави, тоді як використана кавова гуща – це те, що залишається після приготування кави.

Якщо ви плануєте використовувати кавову гущу для удобрення ваших кімнатних рослин, ми рекомендуємо використовувати використану кавову гущу. Це пов’язано з тим, що свіжа кавова гуща може мати високий рівень кислотності та кофеїну, які можуть мати негативний вплив на ваші кімнатні рослини. Існує декілька рослин, які можуть отримати користь від свіжої кавової гущі, включаючи кислотолюбні гортензії, рододендрони, азалії, конвалії, чорницю, моркву та редис, але загалом більшість кімнатних рослин віддають перевагу низькій кислотності або взагалі не потребують її.

2. Додайте до компосту використану кавову гущу.

В Інтернеті є багато суперечливої інформації про те, як переробити використану кавову гущу на добриво. Найбільш прийнятним методом, який ми також рекомендуємо як найкращий для ваших рослин, є додавання використаної кавової гущі до компосту.

Для початку додайте використану кавову гущу в компостну купу, яка зазвичай складається з овочевого лушпиння, фруктових шкірок та інших видів природних відходів. Коли компост буде готовий, змішайте його невелику кількість з ґрунтовою сумішшю і розподіліть між рослинами.

Залежно від того, що було у вашій компостній суміші, будьте обережні з кількістю компосту, яку ви використовуєте. Надмірна кількість компосту або кавової гущі може призвести до опіку листя і токсичності поживних речовин. Як і у випадку з магазинними добривами, трохи має велике значення. Компост наповнений багатими органічними речовинами і природним чином утримує воду, тому вам потрібно не тільки пам’ятати про те, скільки компосту ви додаєте до ґрунту, але й про те, як часто ви поливаєте рослини в горщиках. Якщо ви хочете додати компост до ґрунтової суміші для поживних речовин, подумайте про додавання грубозернистого піску або перліту, щоб зменшити ризик надмірного поливу.

3. Або приготуйте рідке добриво з використаної кавової гущі.

Якщо ви не компостуєте вдома, ви можете зробити рідке добриво з використаної кавової гущі. Ключ до використання використаної кавової гущі як рідкого добрива – це розведення! Занадто багато добрива може бути дуже корисним, особливо для рослин у горщиках. Ми рекомендуємо використовувати приблизно чайну ложку кавової гущі на галон води.

Залиште суміш кавової гущі та води на кілька ночей, періодично помішуючи, а потім процідіть рідину через марлю. Рідину, що залишилася, можна використовувати для поливу і легкого підживлення ваших кімнатних рослин.

4. Якщо ви посипаєте використану землю поверх ґрунту, робіть це економно.

Ще один спосіб утилізації залишків використаної кавової гущі – посипати її поверх ґрунту для горщиків. Якщо ви плануєте випробувати цей метод, робіть це обережно. Не створюйте товстого шару. Використана (і свіжа) кавова гуща може злипатися і створювати бар’єр для проникнення води та циркуляції повітря.

5. Не забувайте про інші поживні речовини, які можуть знадобитися вашим рослинам.

Повторне використання використаної кавової гущі – це цікавий і безкоштовний спосіб удобрити ваші кімнатні рослини, однак, швидше за все, він не забезпечить їх усіма необхідними поживними речовинами. Ви можете додати додаткові поживні речовини, використовуючи готове добриво для кімнатних рослин або пересадити рослину зі свіжою ґрунтовою сумішшю.

6. Переробляйте використану кавову гущу іншими способами.

Ви можете спробувати удобрювати рослини з кавовою гущею і без неї. Якщо ви не отримали очікуваних результатів, відмовтеся від кавової гущі. Замість цього ви можете переробити використану кавову гущу для створення натурального очищувального скрабу або пілінгу для шкіри.

Висновок

Використання кавової гущі як добрива для рослин робить її важливим і корисним ресурсом для садівників і городників, як показано у статті. Завдяки високому вмісту поживних речовин, відпрацьована кава сприяє поліпшенню структури ґрунту, допомагаючи рослинам краще засвоювати воду і повітря. Крім того, вона ефективно відлякує шкідників і може використовуватися в компості для прискорення розкладання органічних матеріалів.

Проте важливо використовувати кавову гущу з урахуванням потреб конкретних рослин і помірно. Надмірне використання може підвищити кислотність ґрунту і негативно вплинути на культури, які вимагають нейтрального або лужного середовища. Компостування і змішування кавової гущі з іншою органікою допомагає мінімізувати ці ризики та максимізувати корисні властивості цього відходу

Цей підхід дозволяє ефективно використовувати кавову гущу як природний ресурс для підтримки здоров’я і росту рослин, зберігаючи при цьому екологічну збалансованість у садівництві і городництві.

Схожі публікації
Залишити коментар