Головна » Довідник агронома » Хміль звичайний: унікальна рослина, що зачаровує

Хміль звичайний: унікальна рослина, що зачаровує

від Борислав
Хміль звичайний

Хміль звичайний (Humulus lupulus) – це багаторічна трав’яниста ліана з родини коноплевих (Cannabaceae), яка є найбільшою трав’янистою рослиною в Україні. Вона має глибоке значення не тільки для сільського господарства, але й для медицини, фармацевтичної, парфумерно-косметичної, консервної та хлібопекарської промисловості. Ця унікальна культура, з багатим історичним спадком та широким спектром виробництва, стає все більш популярною серед дослідників та агрономів.

Вирощування та поширення

Хміль звичайний зустрічається по всій території України. Він росте на вологих місцях, узліссях, берегах боліт, серед чагарників та на садових ділянках. Його також вирощують у спеціалізованих господарствах як технічну рослину. Стебло хмелю – вітке, шорстці, дерев’янисті, досягає довжини 3-6 метрів. Листя темно-зелені, округлі або серцеподібні. Рослина цвіте з червня до серпня, а плоди дозрівають у вересні.

Корисні властивості та хімічний склад

Хміль звичайний – це справжня скарбниця корисних речовин. Жіночі суцвіття, відомі як шишки хмелю, містять аскорбінову кислоту, дубильні речовини, ефірну олію, холін, аспарагін, вітаміни групи В, органічні кислоти та естрогенні речовини. Завдяки цьому хміль має заспокійливу, знеболювальну, протимікробну та гіпотензивну дії.

Медичне застосування

У народній медицині хміль вибрати для лікування різноманітних захворювань. Препарати з хмелю покращують серцево-судинну діяльність, підвищують апетит, покращують травлення та допомагають при нирковокам’яній хворобі. Шишки хмелю входять до відповідності зборів для приготування заспокійливого чаю. Спиртовий екстракт шишок хмелю є складовою частиною препарату “Уролесан” , а ефірна олія – серцевих крапель “Валокордин” . Мазі з хмелю використовувати для лікування виразок, ревматизму, захворювань захворювань та забоїв, а також проти випадіння волосся.

Традиційне застосування в кулінарії

Українці здавна використовували хміль для виготовлення хлібної хмелевої закваски, яка служила природним замінником промислових дріжджів. За старовинними рецептами, хмелеву закваску використовували для приготування хлібобулочних виробів та квасу.

Висновок

Хміль звичайний – це рослина з багатьма властивостями, яка знаходиться в багатьох сферах. Від кулінарії до медицини, ця трав’яниста ліана приносить застосування і відзначається своїми лікувальними та поживними якостями. Незалежно від того, чи використовуєте ви хміль у побуті, медичній промисловості його значення важко переоцінити.

Для детальнішої інформації про хміль, його історію, бачите та цікаві факти дивіться тут https://agrodream.com.ua/hmil-istoriya-vydy-ta-czikavi-fakty.html .

Схожі публікації
Залишити коментар