Головна » Корисно » 5 цікавих фактів про метеликів

5 цікавих фактів про метеликів

від Борислав
Цікаві факти про метеликів: детальний опис

Незабаром настануть теплі сонячні дні літа. Це означатиме більше часу на свіжому повітрі, ігри в парках з друзями, заняття спортом і, можливо, навіть мандрівки на природу. І якщо вам пощастить, ви зможете побачити одного-двох метеликів на свіжому повітрі або в ботанічному саду. Час освіжити свої знання про метеликів.

У нашій статті ми розглянемо цікаві факти про метеликів, які допоможуть краще зрозуміти цих прекрасних створінь.

Метелики – майстри обпилювання

Метелик запилює квіти

Метелики посідають друге місце після бджіл серед обпилювачів.

Вчені з’ясували, що перші нічні метелики з’явилися близько 250 млн років тому, а денні – лише 40 млн років тому.

Багато цих крилатих комах, схожих на сучасних метеликів, мешкали на нашій планеті вже 30-40 млн років тому. Сьогодні існує приблизно 165 000 видів метеликів, і щорічно ентомологи роблять нові відкриття.

Походження назви “метелик”

Метелик отримав свою назву завдяки своїм какашкам. Колись давно голландські вчені вивчали метеликів і звернули увагу на їхні фекалії, які офіційно називаються фрас. Вони помітили, що послід дуже схожий на вершкове масло, тож дали комасі назву “метелик”. Інші припускають, що відьми перетворювалися на метеликів, щоб відлітати в пошуках вершкового масла.

Метелики та Антарктида

Метелики та Антарктида

Антарктида – єдиний континент, де не були виявлені лускокрилі комахи. Метелики не мають здатності чути, але вони можуть відчувати вібрації.

Життєвий цикл метелика

Життєвий цикл метелика

Середня тривалість життя метелика становить від 15 до 29 днів, хоча багато з них живе всього кілька днів. Увесь життєвий цикл метелика може тривати від двох до восьми місяців. Рекордсменом за тривалістю життя є метелик Монарх, деякі особини якого можуть прожити до 6 місяців.

Метелики та їх харчування

Метелики є травоїдними і харчуються різноманітними рослинами, зокрема нектаром із квіткових центрів. У метеликів дивовижний апетит – деякі з них здатні випити розчин цукру в кількості, що перевищує їх власну вагу вдвічі.

Зір та смакові рецептори метеликів

Очі метеликів є складними і складаються з приблизно 6000 маленьких частинок, званих лінзами. Рецептори, відповідальні за смак, у метеликів розташовані на лапках.

Метелики та швидкість

Найшвидші метелики можуть літати зі швидкістю до 60 км/год, але середня швидкість більшості метеликів становить від 8 до 20 км/год.

Метелики приклеюють свої яйця до листя

Метелики приклеюють свої яйця до листя

Самки метеликів виробляють спеціальну липку рідину, яка діє як клей. З її допомогою вони прикріплюють свої яйця до рослин. Клей допомагає утримувати яйця на місці. Після прикріплення яєць метелик не залишається, щоб піклуватися про своє потомство. Він обирає лише ті рослини, які забезпечать гусеницям достатньо їжі.

Метелики куштують лапками

Метелик використовує свій хоботок, щоб висмоктати сік з апельсина. Для нас, людей, це може здатися дивним, але метелики покладаються на свої лапки, щоб відчути смак їжі. На їхніх лапках є смакові сенсори, які допомагають знаходити їжу для гусениць.

Метелики і калюжні клуби

У деяких жарких кліматичних зонах часто можна побачити групи самців метеликів, які пурхають навколо калюж бруду. Ці колекції метеликів, які називають «калюжними клубами», збираються біля калюж або вологого ґрунту, щоб висмоктати знайдені в них мінерали.

Види метеликів

Види метеликів

Існує близько 165 000 видів метеликів, і всі вони дуже різні. Деякі з них маленькі, як західний карликовий блакитний метелик, розміром близько сантиметра. Інші, як метелик королеви Олександри, можуть досягати розміру обідньої тарілки, коли їхні крила розправлені! Деякі метелики бувають найрізноманітніших яскравих кольорів, але у деяких крила повністю прозорі, як у метелика-склокрила. Метелик-шкіпер може літати швидше, ніж бігає кінь!

Де можна побачити метеликів

Хочете поспостерігати за пурханням метеликів? Можливо, вам пощастить побачити їх на вулиці, особливо якщо у вашому саду є рослини, які приваблюють метеликів. Або ж ви можете завітати до спеціально створених для метеликів зимових садів, де можна зблизька познайомитися з метеликами з усього світу.

Висновок

У нашій статті ми розглянули багато цікавих фактів про метеликів. Сподіваємось, що ви дізналися багато нового про цих дивовижних створінь. Якщо вас цікавить більше інформації, ви можете знайти додаткові ресурси на нашому сайті. Також рекомендуємо відвідати ботанічні сади і природні парки, щоб побачити метеликів на власні очі.

Схожі публікації
Залишити коментар